AY / ZAILUSE - 17.8.čt 20:30 dvě dvoučlenné bandy v malostranské besedě
AY - 21.1. so 20:30 malostranská beseda praha
po krátké avantýrce se změnou názvu se s pokorou vracíme k důstojné dámě jménem abigail ybarra...nehledě na nevyslovitelnost, nezapamatovatelnost a jiné těžkosti, které kapela s tímto názvem v showbusinessu zažije :)
AY - 20.6. 20:30 malostranská beseda praha

AY - 19.10. malostranská beseda praha + marow 21:00

A.Y. - 24.6. malostranská beseda + marow 20:30

AY - 17.8. sedlčanský festival

AY - unětice kravín 30.4.19:30

AY - 15.7. malostranská beseda praha 21:00

A.Y. - so 26.1. 20:30 - live koncert a nahrávání v malostranské besedě

AY - út 2.10. 21:00 vagon praha + dpvju + spermbankers

AY - čt.30.8.20:00 betlémské náměstí, praha

AY - TRUTNOV !!! neděle 19.8. undergroundová scéna - cca 23:25-00:20 ...závěr festivalu

AY - 11.8.so malostranská beseda 20:30 + DPJU

AY - 3.8. festival beseda u bigbítu 20:15

 AY -  2.8.sázavafest 14:30 balbínka stage    http://www.sazavafest.cz/

Abigail Ybarra – nespoutanost mezi blues a rockem

Blues jako jeden ze základních stavebních kamenů moderní hudby nezaujímá, na rozdíl od anglo-saského světa, v Čechách tak významnou pozici.

Původem černošská hudba se u nás nedokázala masověji etablovat – blues je chápáno jako náročnější hudební žánr (což je i do jisté míry pravda) pro intelektuálněji založené posluchače.

Asi vrcholem masového úspěchu blues v českých podmínkách je poměrně slušně zavedený festival Blues Alive v Šumperku.

Je pochopitelné, že přiblížit žánr blues se v tuzemsku daří skrze různé hudební fúze. Relativně častým je spojení, které se jednoduše označuje jako blues-rockové. Svým způsobem introvertní hudební styl se spojuje s opačným přístupem – extrovercí rockové hudby. Pražští Abigail Ybarra propojují právě tyto dva přístupy. Skupina pojmenovaná po ženě, která motá snímače v americké pobočce Fender Company, neopouští bluesové kořeny, jen je volně spojuje s rockovou nespoutaností, agresivitou a improvizací. Tento koncept má své limity, který prozkoumaly desítky skupin před Abigail Ybarra, nicméně v živém provedení vyčnívají Abigail Ybarra nad velkou částí jim podobných kapel. Skupina fungující ve dvojici (kytara, bicí) zaujme diváky muzikantskými schopnostmi, které ale nejsou samoúčelné – jsou podřízeny výsledné energii a posluchačům (v tom nejlepším slova smyslu).

Pro ortodoxní fanoušky blues je tento přístup nejspíš úkrokem stranou, pro hudebně otevřené posluchače představují Abigail Ybarra strhující koncertní show.

.

... více zde

AY - 29.6. praha slamník - dotočná festivalu jíťa má narozky..náš set začíná 19:50!!!

Festival jíťa má narozky, sobota 12.5., Riegrovy sady

live - čt 24.11. 20:00 - Dřevěné pytlí v jutových uhlích - Baráčnická Rychta Praha
srpen 011 - studio Svárov
live - 30.7. Praha, Střelecký ostrov, letní scéna Malostranské besedy 20:00. ..... (když bude pršet, tak koncert je přímo v Malostranské besedě) ... prší, prší ... dnešní koncert je přesunutý do malostranské besedy ... start cca ve 20:30. ... těšíme se!!
live - 15. 4. - Praha - Malostranská beseda
live - 11. 2. - cheb - jazz rock café
live - 30. 4. - olomouc - bounty rock café
live - modrý trpaslík - 22.10. modrý trpaslík
rozhovor v magazínu uni: mluvení jsme si zakázali
live - malostranská beseda, 24.6., 21:00
abigail ybarra - youtube channel
abigail ybarra - echo blues alive 2010 ……. Jediným, ale o to vítanějším zástupcem české scény, bude „power duo“ Abigail Ybarra, skupina, která byla nejen bezesporu největším objevem loňského ročníku Blues Alive, ale jistě i jedním z největších překvapení patnáctileté historie tohoto festivalu – její vystoupení mnozí návštěvníci dodnes hodnotí v superlativech......... Echo Blues Alive 2010
abigail ybarra - pekelnej bar 5.2.
abigail ybarra - bluesalive 13.11. Letos začátkem léta jsem se nachomýtl k polosoukromému koncertu několika kapel v Úněticích u Prahy a byl jsem naprosto šokován,“ vzpomíná dramaturg BLUES ALIVE Ondřej Bezr. „Pod jakýmsi nevyslovitelným názvem tady vystoupila dvojice kytaristy a bubeníka, která rozpoutala naprosté peklo. Takhle nějak se museli cítit před více než čtyřiceti lety západní fanoušci, když poprvé viděli Jimiho Hendrixe: obrovská energie, hráčská virtuozita, naprosté propojení muzikantů... Jak to, že je neznám? Jak to, že je – nejspíš – nezná vůbec nikdo? S tím se musí něco udělat!“ Kapela si zvolila název podle stejnojmenné dámy, která – podle jejich vlastních slov – „od roku 1956 motá snímače v továrně Fender Company a jejíma rukama prošla historie rock´n´rollu.“ Bubeník Pavel Attel a kytarista a zpěvák Prokop Tomášek jsou prostě dvojice, která se hledala, až se našla. Svou hudbu definují jako „průzračnou esenci energie, primitivismu, ryzího zvuku, muzikantské empatie a nasazení na hranici šílenství.“ A dodávají, že vždycky hrají tak, jako by to bylo naposledy. Má-li letošní ročník BLUES ALIVE černého koně, jmenuje se jednoznačně Abigail Ybarra. ............ Blues Alive
test